Shop
Loading products…
Loading products…

The B-NEWAUSTRALIA Swiss Lace Hair System | OFF STANDARD features a swiss lace with clear pu all around base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm). Made with human hair. Available in light/medium to medium(110%) density.
| Hair Type | Human hair |
| Base Material | Swiss lace with clear PU all around |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Density | Light/Medium to Medium(110%) |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1, #1A, #1B10, #2, #330, #4, #4ASH, #6, #7, #1720, #18, #22 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | No bleach |
| Yearly Plan | 2-4 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.