Shop
Loading products…
Loading products…

INS Thin Skin Hair Piece for Men Wholesale Injected PU Skin Base.
| Gross Weight | 0.09 kg |
| Base Material | 0.08mm injected thin skin |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 7"/17.8cm |
| Hair Density | Light/Medium(100%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1, #1A, #1B, #1B10, #1B20, #1B30, #1B40, #1B50, #2, #3, #320, #4, #420, #440, #4ASH, #5, #6, #620, #7, #7ASH, #18, #22 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.