Shop
Loading products…
Loading products…

The INSEUW Hair System for Women European Virgin Hair Wholesale features a 0.08mm injected thin skin base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7″x9.5″(17.8cm x 24cm). Made with european hair.
| Gross Weight | 0.1656 kg |
| Hair Type | European Hair |
| Density | Medium(120%) |
| Base Material | 0.08mm injected thin skin |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7″x9.5″(17.8cm x 24cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Color (EU COLOR RING) | EU #2, EU #20, EU #3, EU #4, EU #5, EU #6, EU #7 |
| Hair Length | 8"/20cm, 10"/25.4cm |
| Curl & Wave | Natural Straight |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
| Skin Type | 0.08mm clear PU |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.