Shop
Loading products…
Loading products…

The N6FM French Lace Men's Hair System with PU Sides and Back features a french lace with clear pu on back and sides base in 5"×7"(12.7cm x 17.8cm ), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x10"(17.8cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm), 6"x9"(15cm x 23cm), 6"x8"(15cm x 20cm). Made with human hair. Available in medium(120%) density.
| Gross Weight | 0.095 kg |
| Base Material | French lace with clear PU on back and sides |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 5"×7"(12.7cm x 17.8cm ), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x10"(17.8cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm), 6"x9"(15cm x 23cm), 6"x8"(15cm x 20cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Medium(120%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1A, #1B+, #1B, #1B10, #1B20, #1B30, #1B40, #1B50, #1B65 Human Grey, #1B80 Human Grey, #2, #3 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1" |
| Yearly Plan | 2-3 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.