Shop
Loading products…
Loading products…

The VIVI-HW Fine Mono Hair System With A Scalloped PU Perimeter features a fine mono with clear pu all around base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm). Made with human hair. Available in medium(120%) density.
| Gross Weight | 0.12 kg |
| Base Material | Fine mono with clear PU all around |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Medium(120%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1, #1B |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 1-2 pieces |
| Add-on Service | Base Cutting, Hair Styling, Add Clips (within six), Perming Service |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.