Shop
Loading products…
Loading products…

The AUSTRALIA Men's Lace Hair System With PU Perimeter Wholesale features a swiss lace with a 1" clear pu perimeter base in 5"×7"(12.7cm x 17.8cm ), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x10"(17.8cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm), 6"x9"(15cm x 23cm), 6"x8"(15cm x 20cm). Made with human hair. Available in medium(120%) density.
| Gross Weight | 0.12 kg |
| Base Material | Swiss lace with a 1" clear PU perimeter |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 5"×7"(12.7cm x 17.8cm ), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x10"(17.8cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm), 6"x9"(15cm x 23cm), 6"x8"(15cm x 20cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Medium(120%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1B+10, #1B+20, #1, #1A, #1A10, #1A20, #1B+, #1B, #1B10, #1B20 and 18 more |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 2-4 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.