Shop
Loading products…
Loading products…

The B-HS08V 0.08mm Thin Skin Hair System V-looped Human Hair | OFF STANDARD features a 0.08mm thin skin base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm). Made with human hair, grey hair. Available in light/medium(100%) density.
| Gross Weight | 0.09 kg |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1, #1B20, #1B40, #410, #430, #440, #5, #540, #18 |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Hair Type | Human hair, Grey hair |
| Base Material | 0.08mm thin skin |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light/Medium(100%) |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 2-4 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.