Shop
Loading products…
Loading products…

The B-HS25V 0.03mm Ultra Thin Skin Hair System V-looped Human Hair | OFF STANDARD features a 0.03mm ultra thin skin base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm). Made with human hair, grey hair. Available in light/medium(100%) density.
| Gross Weight | 0.085 kg |
| Hair Type | Human hair, Grey hair |
| Base Material | 0.03mm ultra thin skin |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Density | Light/Medium(100%) |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1B10, #1B20, #1B40, #1B50, #1B65 Human Grey, #1B80 Human Grey, #210, #220, #230, #240 and 13 more |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | No bleach |
| Yearly Plan | 12 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.